Home › Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu

Na obszarze ostatnich kilku lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmienił. Jeszcze orientacyjnie 5 lat wstecz mogliśmy nabyć nowe lokale w tym mieście za całkiem przystępną cenę.

Niestety, teraz ceny nowoczesnych lokali we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest powstawanie nowoczesnych lokali, jest przede wszystkim spora migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także nieustannie poprawiające się uwarunkowania pracy, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy pragną polepszyć stan własnego bytowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni.

Efektem nawału nowych mieszkańców miasteczka jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na obszarze całego Wrocławia. Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak odnajdują się kupujący drogich mieszkań, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z odległych krańców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący mieszkań mogą pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około 800 złotych za miesiąc..
Po więcej zapraszamy tutaj: Zamieszkaj w nowych mieszkaniach we Wrocławiu – oferta