Home › Jak zaplanować ciekawą wycieczkę?

Jak zaplanować ciekawą wycieczkę?

Zwiedzanie z dzieckiem to wielkie zadanie, dlatego sporo opiekunów pozostawia je na czas podróży u dziadków czy wujostwa. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż podróżowanie uczy i zwiększa granice myślowe, głównie u maluchów.

Jak bowiem tworzyć niebanalne wycieczki naszym pociechom? Primo nie powinno się odstępować od długich podróży. Można latać samolotem, korzystać z różnych środków komunikacji, na przykład busów czy samochodu. W każdym z nich można poprosić o udogodnienia dla malucha. Również w hotelach otrzymamy specjalne akcesoria skierowane do najmłodszych. W wielu jadłodajniach szefowie kuchni mają konkretne propozycje dań w menu, przystosowane dla dzieci.

Planując cel podróży warto wziąć pod rozwagę zainteresowania dziecka i pod ich kątem szukać urozmaiceń. Mogą być to na przykład galerie zabawek, komunikacji i cukierków, place zabaw, Parki Zwierząt, akwaria, pływanie żaglówką czy choćby poznawanie zamków i pałaców. Jeśli w okolicy nie ma atrakcji dla maluchów, powinno się w czasie poznawania zabytków wymyślać samemu interesujące opowiadania lub zabawić się z dzieckiem w szukanie skarbów. Wiele tu zależy od kreatywności oraz chęci opiekunów..
Info z:: http://statusuri.eu