Home › Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Wsparcie filmowców – podnośniki koszowe

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pojawiają się zdjęcia z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego aspektów technicznych.

Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..